InO wirtualne

Komisja Imprez na Orientację ZG PTTK, w odpowiedzi na zapytania dotyczące możliwości zaliczania do odznaki InO tzw. wirtualnych imprez na orientację, które są dostępne w Internecie w różnorodnej formie odpowiadającej, np. MnO, BnO czy orientacji precyzyjnej (Pre-O, Temp-O), postanowiła o niezaliczaniu imprez na orientację przeprowadzanych w Internecie (InO wirtualnego) do odznaki InO.

TRAMWAJ nr 82

Serdecznie zapraszamy do lektury najnowszego numeru czasopisma TRAMWAJ nr 82. A w nim: sen o koronie Tomka, trasach na czas zarazy, mapach z OpenStreetMap, robieniu tras TRInO, problemy z alkoholem na rajdach czyli jeden z tematów poruszanych podczas ostatniego Zlotu PInO oraz rzecz o PS.
Szczegóły w numerze.

Zmiany terminów rajdów na orientację!

Informujemy o zmianach terminów rajdów/imprez na orientację w związku z aktualną sytuacją:

Długodystansowa InO SKARMAT 2020 -> szczegóły na stronie Organizatora: Klub InO SKARMAT
Ogólnopolska InO w nieznane -> szczegóły na stronie Organizatora: PTTK Oddział Ziemi Średzkiej w Środzie Wielkopolskiej
Zupa z Bagien -> szczegóły na stronie Organizatora: Klub InO ORIENTOP Wrocław
XXI Długodystansowy Rajd na Orientację DYMNO -> szczegóły na stronie Rajdu: DyMnO
MP w Indywidualnych MnO "MATNIA 2020" -> impreza odwołana

Komisja InO ZG PTTK informuje, że przez zdobycie odznaki rozumie się datę zakończenia wypełnienia danej normy (zebranie odpowiedniej liczby punktów) - niezależnie od czasu (daty) weryfikacji. W związku z tym do bezpłatnego udziału w Zlocie Przodowników InO mają osoby, które w danym roku wypełniły normę na odznakę "Dla najwytrwalszych", a nie tylko przedstawiły ją do weryfikacji.

Imprezy długodystansowe w Regulaminach Turystycznych InO

W 2019 r. Komisja InO ZG PTTK wprowadziła możliwość zgłaszania imprez długodystansowych do rangi ogólnopolskiej i wyższej. Umożliwiają to uchwalone zmiany w Regulaminach Turystycznych InO /w trakcie aktualizacji/: dodanie imprezy długodystansowej (Dł), określenie minimum etapów oraz długości trasy i skali mapy dla takiej imprezy. W 2020 r. będziemy mieli możliwość wystartowania w 2 takich imprezach w ramach Pucharu Polski.

Puchar Polski Młodzieży w 2020 roku

W regulaminie Pucharu Polski Młodzieży wprowadzono możliwość zgłaszania imprez minimum 2-etapowych. Do PPM zalicza się kategorie: TD (dzieci), TM (młodzieży) i TJ (juniorów). Ujednolicone zostały również zapisy dot. liczby zaliczanych wyników do klasyfikacji końcowej oraz sposoby rozstrzygania w przypadku równej ilości punktów.
Zapraszamy wciąż do zgłaszania imprez do PPM poprzez dedykowany FORMULARZ APLIKACYJNY - jeszcze można zgłaszać imprezy do PPM.

Pucharu Polski Młodzieży i Puchar Polski 2019 - klasyfikacje końcowa

Publikujemy wyniki końcowe Pucharu Polski Młodzieży w Marszach na Orientację za rok 2019 w kategoriach TM i TJ oraz wyniki końcowe PP w MnO, a także dodatkowo klasyfikację kategorii TD.
Zwyciezcom serdecznie gratulujemy!

Administracja strony: Komisja InO ZG PTTK