Oddział PTTK w Zawierciu - Klub Turystyczny "Ostańce"

XLII, ale pierwszego w nowym wieku
Ogólnopolskiego Wysokokwalifikowanego Rajdu Pieszego

Logo OWRP

JURA 2001

OWRP ma już długą historię, odbywa się co roku w innym regionie kraju od 1960 r. Pierwszy rajd prowadził po Jurze, w nowy wiek i tysiąclecie wkraczamy też trasami po Wyżynie Krakowsko- Częstochowsko- Wieluńskiej. Po raz pierwszy na mecie rajdu będzie możliwość poszerzenia uprawnień przodownickich.

1. Cele Rajdu

2. Patronat Honorowy

3. Organizatorzy

Na zlecenie Komisji Turystyki Pieszej Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Turystyczno- Krajoznawczego rajd organizuje Oddział PTTK w Zawierciu - Klub Turystyczny "Ostańce". Metę współorganizuje Urząd Miasta i Gminy Łazy.

W organizacji rajdu pomagają Oddziały PTTK w Krakowie, Chrzanowie, Olkuszu, Częstochowie i Wieluniu, a także władze gmin i powiatów, przez które rajd. prowadzi.
Są to powiaty: krakowski, olkuski, chrzanowski, zawierciański, myszkowski, częstochowski, pajęczański i wieluński oraz gminy: Kraków, Skała, Krzeszowice, Chrzanów, Alwernia, Babice, Sułoszowa, Wielka Wieś, Jerzmanowice, Olkusz, Trzyciąż, Klucze, Wolbrom, Pilica, Ogrodzieniec, Zawiercie, Kroczyce, Żarki, Niegowa, Janów, Olsztyn, Mstów, Częstochowa, Kruszyna, Nowa Brzeźnica, Działoszyn, Mierzyce, Wieluń.
Włączają się w organizację rajdu także: Związek Gmin Jurajskich, Ojcowski Park Narodowy, Zespół Jurajskich Parków Krajobrazowych Woj. Śląskiego, Zespół Parków Krajobrazowych Woj. Małopolskiego, Związek Biegu na Orientację Okręg Małopolski, Spółka "Zamek" w Ogrodzieńcu.

4. Kierownictwo Rajdu

5. Termin i meta rajdu

8-21 lipca 2001 r. po niezwykle atrakcyjnych terenach Wyżyny Krakowsko-Wieluńskiej, od Wielunia i Częstochowy po Kraków. Meta w Łazach koło Zawiercia na stadionie (do stacji PKP ok. 0,8 km) w sobotę 21 lipca, w godzinach wieczornych zakończenie i rozdanie nagród, grochówka, ognisko.

6. Warunki uczestnictwa

7. Trasy rajdu

IA "Jurajska cicha" 14 dniowa (z przestrzeganiem ciszy nocnej) (278 km)

I Bis "Jurajska z Garbem" 14 dniowa

I Cis "Orientacyjno Jurajska" 14 dniowa (z przejściami wg mapy dla chętnych) 283km

II. "Wieluńska" 13-dniowa 285km

II Bis "Częstochowska" 8-dniowa, dołączona do "Wieluńskiej" 161 km

8. Konkursy

9. Zgłoszenia i wpisowe

Zgłoszenia na kartach zgłoszeń do dnia 30 kwietnia 2001 r. na adres:

Oddział PTTK 42-400 ZAWIERCIE ul Sikorskiego 6
tel. 0-32-6721841

z równoczesną wpłatą wpisowego na konto:
Bank Śląski K-ce O/ Zawiercie 10501591-800652075
z zaznaczeniem "OWRP"

Wysokość wpisowegotrasy I i IItrasa II Bis
przodownicy honorowi TP100 zł70 zł
przodownicy TP170 zł110 zł
członkowie PTTK180 zł120 zł
pozostali uczestnicy200 zł140 zł

10. Świadczenia

W ramach wpisowego uczestnicy otrzymują:

Uwaga: wstępy i przewodnicy po Krakowie za dodatkową opłatą (z komnatami Wawelskimi 40 zł/os., bez komnat 15 zł zł/os.)

11. Obowiązki uczestników

12. Postanowienia końcowe