Harcerski Klub Turystyczny "AKINAKES"
Młodzieżowy Dom Kultury w Gryfinie
Regionalna Komisja Imprez na Orientację PTTK w Szczecinie
Zachodniopomorskie Centrum Orienteeringu i Edukacji Sportowej
Klub Turystyki Aktywnej PTTK "TRAPER"

III GRYFIŃSKICH DNI ORIENTEERINGU

II Ogólnopolskie Marsze na Orientację o Puchar Gryfina
II Ogólnopolskie Marsze na orientację o Puchar Powiatu Gryfińskiego
I Ogólnopolskie Marsze na Orientację "GRYFInO"

Zawody pod patronatem Burmistrza Miasta Gryfino Pana Wojciecha Długoborskiego
oraz Starosty Powiatu Gryfińskiego Pana Lecha Szymanowicza
Dofinansowane ze środków Urzędu Miasta i Gminy Gryfino, Starostwa Powiatowego w Gryfinie, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego

Puchar Pomorza Zachodniego 2002 - V runda
Puchar Przewodniczącego Regionalnej Komisji InO PTTK
Liga Szkolna Południowych Gmin Województwa Zachodniopomorskiego
inne rywalizacje lokalne

8-10.03.2002 rok

1. CELE PROJEKTU:

Głównym celem projektu jest upamiętnienie uzyskania praw miejskich przez miasto Gryfino. Ponadto pragniemy rozpropagować imprezy na orientację na terenie Gminy i Powiatu Gryfińskiego, zapewnić atrakcyjny sposób spędzenia czasu wolnego dzieciom i młodzieży szkolnej Gryfina i okolic, wyłonienie mistrzów Gryfina i Powiatu Gryfińskiego, szkolenie kadr turystycznych, uatrakcyjnienie kalendarium turystycznego województwa zachodniopomorskiego.

Pozostałymi celami imprezy są:
Spotkanie sympatyków InO, wspólna zabawa oraz wymiana doświadczeń i poglądów związanych z orientacją w terenie, propagowanie turystycznego i sportowego trybu spędzania czasu wolnego, poznawanie piękna ziemi gryfińskiej i szczecińskiej, - zdobywanie odznak turystyki kwalifikowanej oraz - nauka zasad FAIR PLAY i zdrowego współzawodnictwa.

2. PATRONAT HONOROWY:

3. TERMIN I MIEJSCE:

Zawody odbędą się w dniach 9-10 marca 2002 roku, bez względu na pogodę. Etapy imprezy będą odbywać się w okolicznych lasach.

4. PODZIAŁ IMPREZ W RAMACH II GRYFIŃSKICH DNI ORIENTEERINGU

5. BAZA ZAWODÓW:

Baza zawodów umiejscowiona jest w Młodzieżowym Domu Kultury w Gryfinie przy ulicy Bolesława Chrobrego 48. Dojście do bazy zawodów oznakowane będzie chorągiewkami InO z Dworca PKP, PKS i przystanków autobusu linii 1. Baza umiejscowiona jest w centrum Gryfina. około 500 metrów od Dworca PKP i PKS

Warunkiem Uczestnictwa w zawodach jest złożenie zgłoszenia i wpłata wpisowego do dnia 4 marca 2002 roku. Zgłoszenia należy złożyć do organizatora zgodnie z wzorem na adres:

1. Robert Filipski ul. Boh. Getta W-go 18/9 70-303 Szczecin
  2. e mail: hakaciq@irc.pl
  3. telefonicznie lub sms - tel. 0501036860
  4. za pomocą komunikatorów internetowych GG (numer GG-2070164) i Tlen
  5. za pomocą IRC-a mój nick |-HaKaT lub |-GRU-| na kanałach turystyka, zhp, zhr, zmech.
  6. za pomocą forum na stronie www.hkt.prv.pl

Wpłaty wpisowego należy dokonać przelewem pocztowym pod adres Roberta Filipskiego z dopiskiem III GDO. W razie potrzeby podamy telefonicznie numer konta. Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć tylko pod opieką dorosłego opiekuna lub za pisemną zgodą opiekunów prawnych.

7. WPISOWE:

Na zawodach obowiązuje wpisowe. Uczestnicy którzy wpłacą po terminie - wzrost wpisowego o 1 złoty dla wszystkich kategorii.

NAZWATSTJTMTD
Przodownicy InO PTTK12 zł12 zł12 zł-
Członkowie PTTK i harcerze14 zł14 zł14 zł4 zł
Niezrzeszeni16 zł16 zł16 zł6 zł
Mieszkańcy Powiatu Gryfino14 zł14 zł14 zł4 zł

Zgłoszenia bez wpłaconego wpisowego są nieważne. Wpisowe wpłacane po terminie zgłoszeń wzrasta o 2 złote (nie dotyczy kategorii TP)

Z wpłaty wpisowego zwolnieni są:

1. Mistrz Polski w kategorii TS i TJ 2001
  2. Mistrz Pomorza Zachodniego 2001 w kategorii TZ i TP
  3. Najlepszy Budowniczy 2001

8. KIEROWNICTWO ZAWODÓW:

Budowniczowie tras:

Na zawodach zastosowane będą mapy czarno - białe i kolorowe typu IOF, różnorodnie przetwprzone, częściowo aktualizowane, lasy o zmiennej przebieżności, miejscami podmokłe i o dużych przwyższeniach . Etapy o średniej długości 3000-4500 metrów.

10. DOJAZD DO BAZY:

12. FORMA I KATEGORIE:

1. TS (seniorzy) wiek od 20 lat - 3 etapy ( dwa dzienne i jeden nocny ) 9 pkt
  2. TJ (juniorzy) wiek od 17 do 19 lat - 3 etapy ( dwa dzienne i jeden nocny ) 9 pkt
  3. TM (młodzieżowa) wiek od 14 do 16 lat -3 etapy ( dwa dzienne i jeden nocny ) 9 pkt
  4. TD (dzieci) wiek do 13 lat 1 etap dzienny 3 pkt

Istnieje możliwość startów w wyższej kategorii.

Drużyny startują w składach 1-2 osobowych . W kategorii TD startują drużyny 3 osobowe.

Według Zasad Punktacji i Współzawodnictwa w Turystycznych Marszach na Orientację KInO PTTK z dnia 15.01.1995 r. Z ich nowelizacją z 2001 roku (MOS 250 m)) oraz według organizatora - podane w informatorze technicznym.

14. OBOWIĄZKI UCZESTNIKA:

Zawody odbędą się bez względu na pogodę. Uczestnicy ubezpieczają się we własnym zakresie. Organizator nie odpowiada za szkody spowodowane i poniesione przez uczestników.
Obowiązki uczestnika: przestrzeganie Karty Turysty, przepisów ppoż., kodeksu drogowego oraz uczciwego współzawodnictwa i zaleceń Kierownictwa Mistrzostw. Zalecane jest posiadanie własnego śpiworu, karimaty lub materaca, miękkiego obuwia,, przyrządów do pracy na mapie, przyrządów grających. Każdy uczestnik zobowiązany jest posiadać dowód tożsamości, dowód wpłaty (oryginał), dokumenty uprawniające do zniżek.

NA TERENIE BAZY OBOWIĄZUJE ZAKAZ SPOŻYWANIA ALKOHOLU, TYTONIU,ŚRODKÓW ODURZAJĄCYCH ITP. ORAZ NISSZCZENIA WYPOSAŻENIA SZKOŁY. UCZESTNICY ŁAMIĄCY WYŻEJ WYMIENIONE POSTANOWIENIA ZOSTANĄ WYKLUCZENI Z ZAWODÓW I DYSCYPLINARNIE WYPROSZENI Z BAZY ZAWODÓW.ZA WSZELKIE ZNISZCZENIA NA TERENIE BAZY ORAZ KARY ZA ŁAMANIE PRZEPISÓW NIEZALEŻNE OD ORGANIZATORA ODPOWIEDZIALNOŚĆ PONOSZĄ UCZESTNICY.

UWAGA! CHĘĆ NOCLEGU OD PIĄTKU DO NIEDZIELI NALEŻY WYSŁAĆ WRAZ ZE ZGŁOSZENIEM - NIE DOTYCZY OSÓB Z POZA GRYFINA I SZCZECINA.

LpImię i nazwiskoData ur.adresjednostkaPESEL i kasa chor.Kateg.
1.1.

2.1.