IV Ogólnopolskich Szczecińskich Dni Orienteeringu

Rower

W 2002 roku zapraszamy na:

Szczecin - Tanowo 4-6.10.2002 r.

Harcerski Klub Turystyczny "AKINAKES"
Szkoła podstawowa w Tanowie
Zachodniopomorskie Centrum Orienteeringu
Międzyszkolny Klub Sportowy "WIKING"

Zapraszamy Was do udziału w największej w Polsce kajakowej imprezie na orientację.

ZAWODY POD PATRONATEM
ZACHODNIOPOMORSKIEGO URZĘDU MARSZAŁKOWSKIEGO
ORAZ MARSZAŁKA ZACHODNIOPOMORSKIEGO p. JÓZEFA FALIŃSKIEGO.

1. CEL IMPREZY:

Głównym celem imprezy jest uatrakcyjnienie ogólnopolskiego kalendarza imprez na orientację oraz rozwój rowerowych imprez na orientację na terenie Pomorza Zachodniego. Ponadto pragniemy rozpropagować różne formy imprez na orientację na terenie województwa, zapewnić atrakcyjny sposób spędzenia czasu wolnego dzieciom i młodzieży szkolnej oraz mieszkańcom Szczecina, Gryfina, województwa i Polski, wyłonienie Mistrzów Pomorza oraz szkolenie kadr turystycznych. Pozostałymi celami imprezy są: poznanie walorów krajoznawczych okolic Szczecina i Puszczy Wkrzańskiej, spotkanie sympatyków imprez na orientację oraz wymiana poglądów oraz doświadczeń związanych z orientacją w terenie, propagowanie turystycznego i sportowego trybu spędzania czasu wolnego, poznawanie piękna ziemi gryfińskiej i szczecińskiej, zdobywanie odznak turystyki kwalifikowanej PTTK, nauka zasad FAIR PLAY i zdrowego współzawodnictwa, propagowanie turystyki rowerowej.

2. PATRONAT HONOROWY:

Patronat nad impreza objęli:

3. TERMIN I MIEJSCE IMPREZY:

Zawody odbędą się w dniach 4-6 października 2002 roku, bez względu na pogodę. Etapy imprezy będą się odbywać na terenach Puszczy Wkrzańskiej.

4. MIEJSCE STARTÓW:

Miejsce startów zostanie podane w informatorze technicznym zawodów.

5. BAZA ZAWODÓW:

Baza zawodów umiejscowiona jest na terenie Szkoły Podstawowej w Tanowie przy ulicy Szczecińskiej 31. Dojście Około 500 metrów od przystanku autobusowego Tanowo Policka linii 103 w kierunku na Dobieszczyn. Do bazy zawodów można dojechać:

1. własnym środkiem transportu kierując się na Police przez Głębokie, na rozjeździe w Tanowie Kierować się na Dobieszczyn - szkoła ok. 500 m po lewej stronie
  2. z Dworca PKP Szczecin główny autobusem linii 75,61 do przystanku Krzywoustego, następnie tramwajem linii 9 do pętli na Głębokim następnie autobusem linii 103 do Tanowa przystanek Tanowo-Policka
  3. z Dworca PKS w Szczecinie autobusami kierunek na Dobieszczyn

Warunkiem uczestnictwa w zawodach jest złożenie zgłoszenia i uiszczenie opłaty startowej. Zgłoszenie powinno być wysłane do dnia 3 października 2002 roku. Zgłoszenia należy złożyć do organizatora zgodnie ze wzorem zgłoszenia na adres :

7. OPŁATA STARTOWA:

Wpłaty wpisowego należy dokonać bezpośrednio przed startem w sekretariacie zawodów. Na zawodach obowiązuję następujące opłaty startowe:

IV Ogólnopolskie Mistrzostwa Szczecina w Rowerowej Jeździe na Orientację SZPRYCHA
KATEGORIA TS, TJ - 5 złotych ; KATEGORIA TD - 4 złote

IV Międzyszkolne Mistrzostwa Pomorza Zachodniego w Zawodach na Orientację
WSZYSTKIE KATEGORIE OPŁATA STARTOWA 4 złote

IV Wojewódzkie Nocne Marsze na Orientację "CARRAMBA" o puchar Prezesa MKS "WIKING"
WSZYSTKIE KATEGORIE OPŁATA STARTOWA 4 złote

Otwarty Spacer na Orientację "SZCZECIN Z MAPA I KOMPASEM"
 brak opłaty startowej

8. KOMITET ORGANIZACYJNY ZAWODÓW:

Na zawodach zastosowane zostaną mapy topograficzne pełne 1:10000, 1:25000 oraz przetworzone w różnych skalach, częściowo aktualizowane. Teren zawodów jest terenem o zmiennej przebieżności, urozmaiconym i miejscami mocno podmokły.

W ramach opłaty startowej uczestnicy wszystkich imprez (bez spaceru) otrzymują:

11. FORMA, ZAWODY I KATEGORIE:

Na imprezach organizowanych podczas Szczecińskich Dni Orienteeringu obowiązują następujące kategoria i informacje techniczne:

1. III OGÓLNOPOLSKIE MISTRZOSTWA SZCZECINA W ROWEROWEJ JEŹDZIE NA ORIENTACJĘ "SZPRYCHA" 4-6 PAŹDZIERNIKA 2002 ROK

SPECYFIKA ZAWODÓW: Zawody organizowane są w formie dzienno-nocnej jazdy na orientację. Do klasyfikacji wliczane są 3 etapy - 2 dzienne i 1 nocny. Ilość punktów do OInO PTTK - 9 pkt..Uczestnicy mogą startować w trzech kategoriach w zespołach 1-2 osobowych:

2. IV MIĘDZYSZKOLNE MISTRZOSTWA POMORZA ZACHODNIEGO W ZAWODACH NA ORIENTACJĘ 5 październik 2002 rok

SPECYFIKA ZAWODÓW: Rywalizacje odbędą się w formie jednoetapowych zmagań w trzech kategoriach wiekowych. Zespoły składają się tylko i wyłącznie z 1-2 osobowych drużyn. Ilość punktów do OInO PTTK - 2 pkt

3. IV Wojewódzkie Nocne Zawody na Orientację o Puchar Prezesa MKS "WIKING" - "CARRAMBA" 5/6 październik 2002 rok

SPECYFIKA ZAWODÓW: Rywalizacje odbędą się na jednoetapowych trasach nocnych. Informujemy, że istnieje możliwość ukończenia zawodów przed godziną 22.15.

4. Otwarty Rodzinny Spacer na Orientację "Szczecin z Mapa i Kompasem" - 6 październik 2002 rok

SPECYFIKA ZAWODÓW: Jest to ogólnodostępna i otwarta impreza na orientację.

UWAGA!!! NIEPEŁNOLETNI UCZESTNICY ZOBOWIĄZANI SĄ DO POSIADANIA PISEMNYCH ZEZWOLEŃ PRAWNYCH OPIEKUNÓW NA UCZESTNICTWO W ZAWODACH ZE SZCZEGÓŁOWYM ROZPISANIEM RYWALIZACJI. BRAK ZEZWOLENIA POWODUJE WYŁĄCZENIE ZE STARTÓW W ZAWODACH.

Według Zasad Punktacji w Współzawodnictwa w Turystycznych Marszach na Orientację KInO ZG PTTK z dnia 15 stycznia 1995 roku z ich późniejszymi nowelizacjami oraz według organizatora podane w regulaminie technicznym imprezy.

14. PROGRAM MISTRZOSTW:

Piątek 4 października 2002 rok

Sobota 5 października 2002 rok

niedziela 6 października 2002 rok

LP Imię i nazwisko Data ur. adres Jednostka zgłaszająca Pesel i kasa chorych kat.
1. Piotr Zyga 1982 ................ SP 34 17R
TJ