Międzyszkolny Klub Sportowy "WIKING" Szczecinie
Młodzieżowy Dom Kultury w Gryfinie
Harcerski Klub Turystyczny "AKINAKES"
Zachodniopomorskie Centrum Orienteeringu

V Ogólnopolskich Mistrzostw Pomorza Zachodniego w Turystycznych MnO
"POMERANIA 2003"
kategoria TP (dla początkujących)

GRYFINO 3 maja 2003 roku

Witamy i zapraszamy do zapoznania się z naszym regulaminem. W bieżącym roku impreza organizowana jest w ramach dobrze znanych DNI GRYFINA. Co to oznacza? Dzięki temu możemy bardzo uatrakcyjnić zawody. Już od 1 maja zapraszamy do bazy zawodów w Gryfinie, gdyż już od 1 maja rozpoczynają się DNI GRYFINA. Zapraszamy do uczestnictwa w imprezach i koncertach. 2 maja w dzień odbędą się etapy dzienne Mistrzostw.Od 16.00 do 0.00 Zapraszamy do uczestnictwa w programie DNI GRYFINA. Wyjazd na etapy nocne odbędzie się o godzinie 0.20 po koncertach. W piątek 3 maja o godzinie 9.30 odbędzie się podsumowanie imprezy. Oczywiście zapraszamy do spędzenia czasu w Gryfinie. Dokładny program obchodów umieszczony będzie na witrynie Gryfina pod adresem www.gryfino.pl oraz i informatorze zawodów. Przewiduje się koncerty takich gwiazd z polskiej sceny muzycznej.

IMPREZA DOFINANSOWANA Z ŚRODKÓW URZĘDU MIASTA I GMINY ORAZ STAROSTWA POWIATOWEGO W GRYFINIE

Głównym celem projektu jest uatrakcyjnienie kalendarza imprez turystycznych organizowanych w ramach Dni Gryfina. Ponadto pragniemy rozpropagować imprezy na orientację na terenie Gminy i Powiatu Gryfińskiego, zapewnić atrakcyjny sposób spędzenia czasu wolnego dzieciom i młodzieży szkolnej Gryfina i okolic, wyłonienie mistrzów Gryfina i Powiatu Gryfińskiego, szkolenie kadr turystycznych, uatrakcyjnienie kalendarium turystycznego województwa zachodniopomorskiego. Pozostałymi celami imprezy jest spotkanie sympatyków InO, wspólną zabawa oraz wymiana doświadczeń i poglądów związanych z orientacją w terenie, propagowanie turystycznego i sportowego trybu spędzania czasu wolnego, poznawanie piękna ziemi gryfińskiej i szczecińskiej, zdobywanie odznak turystyki kwalifikowanej, nauka zasad FAIR PLAY i zdrowego współzawodnictwa.

PATRONAT HONOROWY:

1. TERMIN IMIEJSCE ZAWODÓW

Etap imprezy odbędzie 3 maja 2003 r, w okolicach Daleszewa Gryf. bez względu na pogodę.

2. KATEGORIA I ZBIÓRKA:

Uczestnicy spotykają się o godz. 10.30 przy Dworcu PKP w Daleszewie Gryfińskim. Otwarcie i rozpoczęcie startów na imprezie godzina 10.55. Planowane zakończenie trasy godz. 14.00. Niniejsza impreza organizowana jest wyłącznie w kategorii TP (początkujących). Startują drużyny 2-4 osobowe.

Warunkiem uczestnictwa w zawodach jest złożenie zgłoszenia i wpłata wpisowego do dnia 3 maja 2003 roku. Zgłoszenia należy złożyć do organizatora zgodnie z wzorem na adres:

1. Robert Filipski ul. Boh. Getta W-go 18/9 70-303 Szczecin
  2. konto MKS "WIKING" KREDYT BANK S.A. I O/Szczecin 1112 Filia nr 2 nr. konta 15001113-121110030005
  3. e mail: admin@orientacja.prv.pl lub hkt97fo@wp.pl
  4. telefonicznie - tel. 0501036860, 091 ... 4626523

WPISOWE WYNOSI 4 ZŁOTE OD OSOBY

ZGŁOSZENIA MOŻNA RÓWNIEŻ DOKONAĆ W BAZIE ZAWODÓW W DNIACH 1-2 MAJA 2003 ROKU. OSOBOM NIE ZGŁOSZONYM NIE GWARANTUJEMY KOMPLETU ŚWIADCZEŃ. ZGŁASZAJĄCYCH PROSIMY O PODANIE ORIENTACYJNEJ LICZBY UCZESTNIKÓW W ZGŁOSZENIU.

Na zawodach zastosowane będą mapy czarno-białe lub kolorowe typu IOF, w bardzo niewielkim stopniu przetworzone, częściowo aktualizowane, lasy o zmiennej przebieżności, miejscami podmokłe. Etapy o średniej długości 3000-4500 m.

5. DOJAZD DO BAZY:

Poniższy pakiet świadczeń jest pakietem minimalnym. W przypadku wpłynięcia środków dotacyjnych na czas zostanie on zwiększony. Świadczenia przysługują osobom, które dokonały zgłoszenia na czas oraz opłaciły wpisowe. dyplomy i nagrody dla najlepszych - puchary dla zwycięzców - I miejsce, znaczek rajdowy, potwierdzenie punktów do OInO, OTP PTTK nocleg w warunkach turystycznych (należy zaznaczyć w zgłoszeniu) coś słodkiego i napój, komplet map dla uczestnika, odcisk okolicznościowej pieczęci, inne atrakcje - dziś jeszcze nieznane organizatorom

Zawody odbędą się bez względu na pogodę. Uczestnicy ubezpieczają się we własnym zakresie. Organizator nie odpowiada za szkody spowodowane i poniesione przez uczestników. Obowiązki uczestnika: przestrzeganie Karty Turysty, przepisów ppoż., kodeksu drogowego oraz uczciwego współzawodnictwa i zaleceń Kierownictwa Mistrzostw. Każdy uczestnik zobowiązany jest posiadać dowód tożsamości, dowód wpłaty (oryginał)