POLSKIE TOWARZYSTWO TURYSTYCZNO-KRAJOZNAWCZE

KOMISJA IMPREZ NA ORIENTACJĘ ZARZĄDU GŁÓWNEGO
KOMISJA IMPREZ NA ORIENTACJĘ ODDZIAŁU MIEJSKIEGO PTTK W RADOMIU
Klub Imprez na Orientację "SKRÓTY"

zaprasza na

VI OGÓLNOPOLSKI ZLOT
PRZODOWNIKÓW IMPREZ NA ORIENTACJĘ

Logo zlotu

12-14 grudnia 2003 r.

CHEŁM

I CEL ZLOTU:

II ORGANIZATORZY

III WSPÓŁORGANIZATORZY

IV. TERMIN I MIEJSCE ZLOTU

Zlot odbędzie się w dniach 12-14 grudnia 2003 r. (bez względu na pogodę) w Chełmie Lubelskim.

V. BAZA ZLOTU

Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Chełmie, ul. Czarnieckiego 8.

Plan Chełma

VI. WARUNKI UCZESTNICTWA W ZLOCIE

W zlocie mogą uczestniczyć:

1. członkowie Komisji InO ZG PTTK,
  2. Młodzieżowi Przodownicy InO,
  3. Przodownicy InO,
  4. Organizatorzy InO,
  5. reprezentanci środowisk i klubów InO.

VII WPISOWE

Zgłoszenia bez wpłaty wpisowego jak również po terminie zgłoszeń są nieważne.

VIII. KIEROWNICTWO ZLOTU

Kierownik Zlotu - Dariusz Zając

Prelegenci

Waldemar Fijor:
- bezpieczeństwo organizacji ino dla młodzieży,
- szkolenia organizatorów ino w 2004 r.,
- koordynator imprez Pucharu Polski.

Andrzej Krochmal:
- nowe zasady rozrywania Drużynowych Mistrzostw Polski w Turystycznych MnO,
- propozycje wydawniczo-szkoleniowe z zakresu turystycznych imprez na orientację.

Zbigniew Tarnowski:
- sprawy przodwnickie.

Dariusz Walczyna:
- realizacja wniosków z Krajowej Narady Aktywu Przodowników InO.

Bogusław Ciastek:
- prezentacja multimedialna programów komputerowych dotyczących imprez na orientację,

wszyscy:
- regulaminy turystycznych ino - zmiany w zasadach punktacji - dyskusja.

IX KONKURSY

1. Sprawdzanie karty startowej na czas (indywidualny).
  2. I Mistrzostwa Polski w pompowaniu balonu połączone z lotem w kosmos (indywidualny).

X. ŚWIADCZENIA

XII. PROGRAM ZLOTU

12 grudnia 2003 rok (piątek)

13 grudnia 2003 rok (sobota)

14 grudnia 2003 rok (niedziela)

XI. POSTANOWIENIA RÓŻNE

Do zobaczenia na Zlocie

okolicznościowego medalu turystycznego
Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego
w 40. rocznicę powstania Komisji Imprez na Orientację Zarządu Głównego

Odznaka 40 lat KInO

W związku z przypadającą w 2003 roku 40. rocznicą powstania Komisji Imprez na Orientację ZG PTTK (20 października 1963 r.) komisja ustanowiła okolicznościową odznakę i medal 40 lat KInO ZG PTTK.

1. Celem tych wyróżnień jest szerokie propagowanie udziału w 40-letniej historii powstania Komisji Imprez na Orientację ZG PTTK.
  2. Dla uczestników ino - odznaka, dla osób lub instytucji - honorowy medal.
  3. Warunkiem zdobycia:

4. 3.1 odznaki, jest:
    1. wypełnienie wniosku (KInO ZG PTTK) o nadanie odznaki,
    2. udokumentowanie zdobycia 40 pkt. na odznakę InO w okresie 40-letniej działalności Komisji InO ZG PTTK poświadczone w książeczce przez GRW,
    3. opisanie udziału kandydata w jego pierwszej ino (mile widziane odbitki map lub innych materiałów z tej imprezy),
    4. zdjęcie kandydata z udziału w imprezie na orientację (np. z trasy).
    5. UWAGA! Wniosek wraz z pełną dokumentacją przechodzi na własność Komisji InO ZG PTTK i stanowi dokumentację ino w Polsce, która może posłużyć do powstania publikacji na ten temat (chyba, że autor dokona zastrzeżenia materiału).

3.2 medalu, jest:
    1. wypełnienie i przesłanie wniosku o nadanie medalu do Komisji InO ZG PTTK.
  5. Punkty do odznaki można zdobywać za udział we wszystkich rodzajach ino (np.: turystyczne; szkoleniowe, rekreacyjne, krajoznawcze, piesze, rowerowe, kajakowe, wielodyscyplinowe oraz sportowe) bez względu na podział na kategorie wiekowe i umiejętności.
  6. Punkty zdobyte przez ubiegającego się o odznakę mogą być jednocześnie zaliczane do dowolnego stopnia odznaki ino lub innych.
  7. Medal honorowy nadawany jest przez Komisję InO ZG PTTK zasłużonym uczestnikom i organizatorom ino oraz osobom i instytucjom działającym na rzecz rozwoju ino w PTTK.
  8. Weryfikacji przyznania wyróżnień dokonuje Główny Referat Weryfikacyjny Komisji InO ZG PTTK w Warszawie (ul. Senatorska 11, 00-075 Warszawa) lub na imprezach ogólnopolskich z cyklu Pucharu Polski i Mistrzostw Polski.
  9. Dystrybucję odznaki prowadzi GRW lub Klub InO "Skróty" Radom na ww. imprezach.
  10. Odznaka w cenie 6,- zł można nabywać na ww. imprezach lub korespondencyjnie (Klub InO "Skróty" Radom, ul. Traugutta 46/48, 26-600 Radom) do czasu wyczerpania nakładu. Medal nadawany jest bezpłatnie.
  11. Interpretacja niniejszego regulaminu należy do Komisji InO ZG PTTK.

Chcę zgłosić osoby.