Klub Imprez na Orientację

Srebrna Góra

20-22.08.2004

WSTĘP

W dniach 20-22 sierpnia 2004 roku w Srebrnej Górze Dolnośląski Związek Biegu na Orientację organizuje jedną z największych imprez w Biegu na Orientację w Polsce

GRAND PRIX POLONIA
w Biegu na Orientację

W związku z tym, że obie dyscypliny są sobie bardzo bliskie a wielu uczestników Marszy na Orientację bierze również udział w GPP w Biegu na Orientację wraz z organizatorami GPP w BnO postanowiliśmy w tym samym czasie i w tym samym miejscu zorganizować również GPP w Marszach na Orientację Obie imprezy zostaną zorganizowane tak aby umożliwić wszystkim uczestnikom udział zarówno w imprezie sportowej jak i turystycznej. GPP w Marszu na Orientację to również propozycja dla sportowców, którzy mamy nadzieję zechcą poznać nieco odmienne sposoby uprawiania orientacji.

Grand Prix Polonia w BnO jest imprezą międzynarodową o dużych tradycjach od wielu lat organizowaną przez środowisko dolnośląskie, umieszczoną w Międzynarodowym Kalendarzu Imprez IOF. Średnio w Zawodach bierze udziału kilkuset uczestników choć bywały zawody z udziałem ponad tysiąca zawodników.

Mamy nadzieję, że również środowisko turystów orientalistów licznie stawi się na imprezie. Atutem imprezy jest miejsce w którym zostanie rozegrana. Z jednej strony Góry Bardzkie z drugiej Góry Sowie a pomiędzy nimi unikalna w skali europejskiej budowla militarna Twierdza Srebrnogórska zbudowana w latach 1765-1771 przez króla Prus Fryderyka II. Baza GPP dla turystów zlokalizowana zostanie w jednym z fortów twierdzy w Forcie OSTRÓG.

Więcej informacji na stronie internetowej www.gpp-mno.w.pl lub www.database.pl/gpp/

Przyjedźcie koniecznie. Gwarantujemy wspaniałą zabawę w pięknej scenerii "Fortu OSTRÓG". Będziemy jego Jedynym gospodarzem.

ORGANIZATOR

Oddział Wojskowy PTTK przy Klubie SOW
Klub Imprez na Orientację "ORIENTOP" we Wrocławiu

WSPÓŁORGANIZATORZY, SPONSORZY

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

TERMIN, MIEJSCE

20-22 sierpnia 2004 roku Srebrna Góra

BAZA

Fort "OSTRÓG" około 500 m od małej Przełęczy Srebrnogórskiej. Do dyspozycji mamy domki campingowe wewnątrz fortu i pole namiotowe przed Fortem. Nasza baza jest najbliżej położona od centrum Grand Prix Polonia w Biegu na Orientację. Baza logistyczna biegaczy zlokalizowana będzie w centrum Srebrnej Góry-ok. 2,5 km od naszej bazy. Dokładna lokalizacja bazy na mapce.

Baza czynna będzie od wieczora 16.08.2004 r. (poniedziałek).

Plik JPEGSrebrna Góra - plan Plik JPEGSrebrna Góra - baza

MAPY, TEREN, TRASY

Mapy kolorowe, opracowane na bazie map sportowych IOF. Pełne tylko dla kategorii TD i OPEN A. Dla pozostałych kategorii niepełne - z dodatkowymi zadaniami lokalizacyjnymi.

Teren górzysty, zalesiony o stromych zboczach z licznymi śladami prac górniczych związanych z wydobywaniem rud srebra i złota.
Trasy etapów poprowadzone zostaną w ten sposób aby przewyższenia były jak najmniejsze a długości tras nie była większe niż:
1,5 km dla kategorii TD (OPEN A)
2,5 km dla kategorii TM (OPEN B)
3,5 km dla kategorri TS i TJ (OPEN C)

KATEGORIE, KLASYFIKACJE, ZESPOŁY

Zespoły 2 osobowe.

Wyjątkowo w kategoriach TS, TJ oraz OPEN (dla zawodników od lat 17) dopuszcza się start indywidualny. Klasyfikacja kategorii OPEN oddzielna dla każdego dnia.

poniedziałek-piątek 18-22.08.2004

piątek 20.08.2004

sobota.21.08.2004

niedziela.22.08.2004

ZGŁOSZENIA

pocztą na formularzu zgłoszeniowym na adres:

Jacek Gdula
Klub Imprez na Orientację "ORIENTOP"
ul. Sołtysowicka 2A/8, 51-168 Wrocław

tel. 071 765-90-37 lub 605 226-354

lub mailem na adres orientop@pf.pl a także z formularza na stronie internetowej www.gpp-mno.w.pl lub www.database.pl/gpp/
do dnia 15.08.2004 r.

Zgłoszeń po tym terminie prosimy nie wysyłać ponieważ nie będzie miał ich kto przyjąć. Organizatorzy będą już znajdować się w bazie na "Forcie OSTRÓG" w Srebrnej Górze.
Pozostaje tylko przyjechać i zgłosić się na miejscu w Bazie Zawodów lub bezpośrednio na starcie (tylko kategorie OPEN).

Dla zgłoszeń na miejscu i po terminie gwarantujemy jedynie nocleg na polu namiotowym oraz podstawowe świadczenia.

WPISOWE, OPŁATY

Wpisowe za udział w zawodach:

Ponadto:

Wpisowe przyjmowane będzie na miejscu w Bazie.
ale dla tych, którzy zechcieliby przesłać nam je wcześniej podajemy nr konta:
Oddział Wojskowy PTTK przy Klubie SOW
Kredyt Bank S.A. IV Oddział we Wrocławiu

z dopiskiem "Orientop"

Telefony kontaktowe: Jacek Gdula domowy 071 76-59-037, służbowy 071 79-21-131 lub komórkowy 605 226-354

UWAGA: W związku z tym, że miejsc w domkach campingowych jest tylko 30 o przydziale miejsc decyduje kolejność zgłoszeń. Potwierdzenie zgłoszenia i rezerwacji noclegów zostanie wysłane mailem, telefonicznie lub pocztą.

ZESPÓŁ ORGANIZATORÓW:

PUNKTACJA

Zawody rozegrane zostaną według Zasad Punktacji i Współzawodnictwa w Turystycznych Imprezach na Orientację Komisji InO Zarządu Głównego PTTK.

ŚWIADCZENIA

Niestety z przyczyn obiektywnych nie jesteśmy w stanie zabezpieczyć wyżywienia. W celu przygotowania i spożycia posiłków udostępniona uczestnikom zostanie kuchnia i stołówka na Forcie Ostróg.

INFORMACJE KOŃCOWE

Zaglądajcie na stronę internetową www.gpp-mno.w.pl na której publikowane będą wszelkie zmiany i uzupełnienia do niniejszego Regulaminu.
Inny adres strony to www.database.pl/gpp/