Imprezy długodystansowe w Regulaminach Turystycznych InO

W 2019 r. Komisja InO ZG PTTK wprowadziła możliwość zgłaszania imprez długodystansowych do rangi ogólnopolskiej i wyższej. Umożliwiają to uchwalone zmiany w Regulaminach Turystycznych InO /w trakcie aktualizacji/: dodanie imprezy długodystansowej (Dł), określenie minimum etapów oraz długości trasy i skali mapy dla takiej imprezy. W 2020 r. będziemy mieli możliwość wystartowania w 2 takich imprezach w ramach Pucharu Polski.


Puchar Polski Młodzieży w 2020 roku

W regulaminie Pucharu Polski Młodzieży wprowadzono możliwość zgłaszania imprez minimum 2-etapowych. Do PPM zalicza się kategorie: TD (dzieci), TM (młodzieży) i TJ (juniorów). Ujednolicone zostały również zapisy dot. liczby zaliczanych wyników do klasyfikacji końcowej oraz sposoby rozstrzygania w przypadku równej ilości punktów.
Zapraszamy wciąż do zgłaszania imprez do PPM poprzez dedykowany FORMULARZ APLIKACYJNY - jeszcze można zgłaszać imprezy do PPM.


Nowości i aktualności

W Nowym Roku coraz więcej świeżości, również w postaci nowości, na stronach ino.pttk.pl. W dziale Kadra - aktualizacja list: kadry przodowników, aktywnych PInO, statystyk wg województw i oddziałów oraz dodana księga pamięci. Imprezy - kalendarz imprez ogólnopolskich, kalendarze regionalne oraz lokalne. Zapraszamy do zgłaszania Waszych kalendarzy InO. Linki - zweryfikowane zostały wszystkie dotychczasowe, podzielone na działy i zaktualizowane. Pobierz - odświeżenie i dodane linki do programów graficznych. Aktualizacje obejmują też działy: Tygodnia InO oraz Głównego Referatu Weryfikacyjnego, który zachęca do nadsyłania sprawozdań referatów weryfikacyjnych Odznaki InO.


Życzenia świąteczno-noworoczne

W Święta Bożego Narodzenia życzymy odrobiny spokoju, rodzinnych spotkań, magicznej atmosfery, wzniosłych przeżyć oraz wspaniałego Nowego Roku 2020 pełnego miarowych wyzwań, końskiego zdrowia i duchowej pogody, w szczególności zaś pomysłowych tras, radosnego towarzystwa (a czasem i PS) oraz zdobywania dotychczas niezdobytych (nie tylko odznak InO) :)
Szczęśliwego Nowego Roku!


Puchar Polski 2019 - klasyfikacja końcowa

Puchar Polski w Marszach na Orientację za rok 2019 zakończony. Wyniki końcowe PP.
Zdobywcy Pucharu serdecznie gratulujemy!


Klasyfikacja końcowa Pucharu Polski Młodzieży w 2019 roku

Publikujemy wyniki końcowe Pucharu Polski Młodzieży w Marszach na Orientację za rok 2019 w kategoriach TM i TJ oraz dodatkowo klasyfikację kategorii TD.
Zwyciezcom serdecznie gratulujemy!


TRAMWAJ nr 81 - najnowszy numer

Zapraszamy do lektury najnowszego numeru czasopisma TRAMWAJ nr 81. W numerze wiele naprawdę fascynujących artykułów, szczególnie w czasie przedzlotowym. Początek dyskusji o regulaminach i potencjalnych zmianach wraz z nową propozycją, o pracy z młodzieżą, etyce oraz przyszłości Imprez na Orientację.
Szczegóły w numerze.


XXII Zlot Przodowników InO

Oddział Regionalny PTTK w Częstochowie, SKKT PTTK "Azymut" przy IX LO im. C.K. Norwida w Częstochowie, Akademicki Klub InO PTTK w Krakowie i Komisja InO ZG PTTK serdecznie zapraszają na XXII Zlot Przodowników InO, który odbędzie się w dniach 13-15 grudnia 2019 r. w Częstochowie. W programie przewidziano m.in. część szkoleniową oraz dyskusyjną.
Szczegóły w regulaminie.


Nowe wydanie Książeczek Imprez na Orientację już dostępne!

Do nabycia są już zupełnie nowe książeczki i regulaminy odznaki imprez na orientację opracowane przez KInO ZG PTTK, a wydane przez Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej. Szczegóły na stronie wydawcy COTG PTTK.
W przypadku zamawiania większych ilości najlepiej kontaktować się z wydawcą drogą mailową: poczta[malpka]cotg.pttk.pl.


Administracja strony: Komisja InO ZG PTTK