Zmiany terminów rajdów na orientację!

Informujemy o zmianach terminów rajdów/imprez na orientację w związku z aktualną sytuacją:

Długodystansowa InO SKARMAT 2020 -> szczegóły na stronie Organizatora: Klub InO SKARMAT
Ogólnopolska InO w nieznane -> szczegóły na stronie Organizatora: PTTK Oddział Ziemi Średzkiej w Środzie Wielkopolskiej
Zupa z Bagien -> szczegóły na stronie Organizatora: Klub InO ORIENTOP Wrocław


Odznaka "Dla Najwytrwalszych"

Komisja InO ZG PTTK informuje, że przez zdobycie odznaki rozumie się datę zakończenia wypełnienia danej normy (zebranie odpowiedniej liczby punktów) - niezależnie od czasu (daty) weryfikacji. W związku z tym do bezpłatnego udziału w Zlocie Przodowników InO mają osoby, które w danym roku wypełniły normę na odznakę "Dla najwytrwalszych", a nie tylko przedstawiły ją do weryfikacji.


Imprezy długodystansowe w Regulaminach Turystycznych InO

W 2019 r. Komisja InO ZG PTTK wprowadziła możliwość zgłaszania imprez długodystansowych do rangi ogólnopolskiej i wyższej. Umożliwiają to uchwalone zmiany w Regulaminach Turystycznych InO /w trakcie aktualizacji/: dodanie imprezy długodystansowej (Dł), określenie minimum etapów oraz długości trasy i skali mapy dla takiej imprezy. W 2020 r. będziemy mieli możliwość wystartowania w 2 takich imprezach w ramach Pucharu Polski.


Puchar Polski Młodzieży w 2020 roku

W regulaminie Pucharu Polski Młodzieży wprowadzono możliwość zgłaszania imprez minimum 2-etapowych. Do PPM zalicza się kategorie: TD (dzieci), TM (młodzieży) i TJ (juniorów). Ujednolicone zostały również zapisy dot. liczby zaliczanych wyników do klasyfikacji końcowej oraz sposoby rozstrzygania w przypadku równej ilości punktów.
Zapraszamy wciąż do zgłaszania imprez do PPM poprzez dedykowany FORMULARZ APLIKACYJNY - jeszcze można zgłaszać imprezy do PPM.


Nowości i aktualności

W Nowym Roku coraz więcej świeżości, również w postaci nowości, na stronach ino.pttk.pl. W dziale Kadra - aktualizacja list: kadry przodowników, aktywnych PInO, statystyk wg województw i oddziałów oraz dodana księga pamięci. Imprezy - kalendarz imprez ogólnopolskich, kalendarze regionalne oraz lokalne. Zapraszamy do zgłaszania Waszych kalendarzy InO. Linki - zweryfikowane zostały wszystkie dotychczasowe, podzielone na działy i zaktualizowane. Pobierz - odświeżenie i dodane linki do programów graficznych. Aktualizacje obejmują też działy: Tygodnia InO oraz Głównego Referatu Weryfikacyjnego, który zachęca do nadsyłania sprawozdań referatów weryfikacyjnych Odznaki InO.


Pucharu Polski Młodzieży i Puchar Polski 2019 - klasyfikacje końcowa

Publikujemy wyniki końcowe Pucharu Polski Młodzieży w Marszach na Orientację za rok 2019 w kategoriach TM i TJ oraz wyniki końcowe PP w MnO, a także dodatkowo klasyfikację kategorii TD.
Zwyciezcom serdecznie gratulujemy!


Nowe wydanie Książeczek Imprez na Orientację już dostępne!

Do nabycia są już zupełnie nowe książeczki i regulaminy odznaki imprez na orientację opracowane przez KInO ZG PTTK, a wydane przez Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej. Szczegóły na stronie wydawcy COTG PTTK.
W przypadku zamawiania większych ilości najlepiej kontaktować się z wydawcą drogą mailową: poczta[malpka]cotg.pttk.pl.


Administracja strony: Komisja InO ZG PTTK