NAJBLIŻSZE IMPREZY
OGÓLNOPOLSKIE


26-29 maja
Beskid Żywiecki, Ujsoły


XXV Mistrzostwa Polski
w Indywidualnych MnO
"Matnia 2015"


IV RUNDA PUCHARU POLSKI

PUCHAR POLSKI MŁODZIEŻY

IMPREZA MISTRZOWSKA


____________________

4-5 czerwca
Osieczna


XVI Borowiacki
Marsz na Orientację


PUCHAR POLSKI MŁODZIEŻY

____________________

Kalendarz ogólnopolski 2016
(pdf)Kalendarz google

Ku pamięci...


ino


Nieubłagana choroba zabrała z naszego grona człowieka, którego nie można przecenić. 12 maja odszedł od nas Andrzej Stróżecki (1937-2016) - członek PTTK od 1957 roku, wieloletni prezes oddziału w Zawierciu, jeden z pierwszych Przodowników Imprez na Orientację. Jako pierwszy otrzymał tytuł Honorowego Przodownika. Posiadał wiele dyplomów i odznaczeń. Za najcenniejsze uważał Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski oraz tytuł Członka Honorowego PTTK.


II Ogólnopolski Tydzień Turystycznych Imprez na Orientację

W tym roku, już po raz drugi Komisja Imprez na Orientację ZG PTTK organizuje Ogólnopolski Tydzień Turystycznych Imprez na Orientację. W poprzedniej edycji wzięło udział ponad 20 imprez. Mamy nadzieję, że w tym roku będzie ich co najmniej dwa razy więcej. Wszystko to zależy jednak od Was - organizatorów. Do akcji można włączyć się nie tylko przez organizację imprez, ale i aktywne promowanie wydarzenia we własnym środowisku. Wszystkie szczegóły akcji znajdziecie na specjalnej stronie internetowej.


Szkolenia Organizatorów i Animatorów InO w roku 2016

W roku 2016 Komisja InO będzie wspierała szkolenia Animatorów i Organizatorów Imprez na Orientacje PTTK. Szczegółowe informacje o zasadach udzielania wsparcia w tym roku znaleŸć można w zakładce pobierz.


Puchar Polski i Imprezy Mistrzowskie 2016

W sobotę, 24.10.2015 roku, podczas zebrania kalendarzowego zostały ustalony kalendarz imprez rangi Pucharu Polski i Mistrzostw Polski w roku 2016. Z kalendarzem można zapoznać się tutaj.


DMP 2015

W dniach 18-20 września w Nowej Sarzynie zostały rozegrane Drużynowe Mistrzostwa Polski. Na najwyższym stopniu podium stanęła drużyna Śląska, miejsce drugie zajęła drużyna Częstochowy, a trzecie drużyna Szczecina. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Szczegółowe wyniki można znaleŸć tutaj.


I OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ TURYSTYCZNYCH IMPREZ NA ORIENTACJĘ!

W tym roku odbyła się pierwsza edycja tego wydarzenia. Zgłoszonych zostało ponad 20 imprez z całej Polski. Wszelkie informacje znajdują się na stronie internetowej wydarzenia. W przyszłości będzie tu również można znaleźć podsumowanie akcji.Najlepsze imprezy 2014 roku

W zakładce Rankingi można zapoznać się z wynikami konkursu na najlepszą imprezę ogólnopolską oraz najlepszy etap. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!


Nowe przepisy

Regulaminy (obowiązujące od stycznia 2015 r.) dostępne są w zakładce Przepisy. Zapraszamy do zapoznania się z nimi. Brakujące pliki będą systematycznie uzupełniane.


Uprawnienia Animatora już od 15 roku życia

Komisja InO na posiedzeniu w dniu 11 stycznia 2014 r. zdecydowała o obniżeniu wymaganego wieku dla kandydatów na Animatorów Turystycznych InO do 15 lat. Wprowadzając to uprawnienie w 2007 r. Komisja kierowała je głównie do nauczycieli i opiekunów grup uczestniczących w imprezach lub planujących takie uczestnictwo, z czasem jednak to uprawnienie zaczęło także funkcjonować po prostu jako uprawnienie kadry najniższego szczebla. Ponieważ Organizatorem InO może zostać już 15-latek zdecydowano o obniżeniu wymaganego wieku dla Animatora także do lat 15.


Odznaki imprez na orientację

Od niedawna istnieje możliwość zakupu odznak InO (popularna i małe) przez internet. Szczegóły na stronie sprzedawcy. Informujemy jednocześnie, że odznaki wyższych stopni są dostępne wyłącznie przez Główny Referat Weryfikacyjny posiadający uprawnienia do nadawania takich odznak.Zalecenie Komisji InO ZG PTTK

Poniżej dostępny jest link do zalecenia Komisji InO ZG PTTK w przedmiocie liczby punktów kontrolnych, które powinny znaleźć się w planie mapy imprezy na orientację.

zalecenie

Komisja InO ZG PTTK

Imprezy na orientację stanowią atrakcyjną formę czynnego wypoczynku w postaci gier, zabaw, marszów, imprez sprawnościowych, itp. Udział w nich pozwala rozwijać u uczestników, a szczególnie u młodzieży, samodzielność podejmowania decyzji, umiejętność poruszania się w nieznanym terenie, odporność psychiczną i fizyczną, wytrwałość w dążeniu do celu. Uczestnikami są zarówno dzieci, jak i osoby starsze, a nawet w podeszłym wieku. Zróżnicowana skala trudności tras i terenu, podział ze względu na wiek, pozwalają dobrać trasę najbardziej odpowiednią dla siebie i swoich umiejętności. Nie jest wymagany również żaden specjalistyczny i drogi sprzęt, a przy pewnej wprawie można sobie poradzić nawet bez kompasu.

Przewodniczący KInO ZG PTTK


ino

Administracja strony: Maciej Urbaniak


stat4u