KALENDARZ IMPREZ PPM

Klasyfikacja PP 2018

2021-11-01

III Drużynowe Mistrzostwa Pomorza Zachodniego w MnO i Topografii

4 grudnia 2021 r. odbędzie się kolejna runda Pucharu Polski Młodzieży - III Drużynowe Mistrzostwa Pomorza Zachodniego w MnO i Topografii. Więcej informacji i regulamin już wkrótce

2021-11-01

XX Ogólnopolskie MnO "JAKUZA"

Do grona imprez rangi ogólnopolskiej dołączyły jubileuszowe XX Ogólnopolskie Marsze na Orientację "JAKUZA". Impreza odbędzie się w dniach 5-7 listopada 2021 r. w Suchej k. Białobrzegów. Więcej informacji na stronie organizatora i w regulaminie imprezy.

2021-10-17

W Poszukiwaniu Żabki Kwisi - kolejna runda PPM

Następną po Jaszczurze imprezą rangi PPM (Pucharu Polski Młodzieży) będzie impreza W Poszukiwaniu Żabki Kwisi. Impreza odbędzie się 6 listopada 2021 r. w Świeradowie-Zdroju. Więcej informacji w regulaminie.

Puchar Polski Młodzieży w 2020-21 roku

W regulaminie Pucharu Polski Młodzieży wprowadzono możliwość zgłaszania imprez minimum 2-etapowych. Do PPM zalicza się kategorie: TD (dzieci), TM (młodzieży) i TJ (juniorów). Ujednolicone zostały również zapisy dot. liczby zaliczanych wyników do klasyfikacji końcowej oraz sposoby rozstrzygania w przypadku równej ilości punktów.
Zapraszamy wciąż do zgłaszania imprez do PPM poprzez dedykowany FORMULARZ APLIKACYJNY - jeszcze można zgłaszać imprezy do PPM.

Interpretacja regulaminu PPM

Dotyczy interpretacji regulaminu PPM - punkt 8c.
"c) w przypadku równej liczby punktów zdobytych w ciągu roku o miejscu decydują w kolejności:
- wynik kolejnej (licząc od pierwszej [spośród wszystkich]) najwyżej punktowanej imprezy,
- wynik w Drużynowych Mistrzostwach Polski w Turystycznych Imprezach na Orientację,
- liczba lepszych wyników [spośród wszystkich] w bezpośredniej rywalizacji"

Taka interpretacja praktykowana była od wielu lat w klasyfikacji PP oraz od początku powstania PPM i ma na celu zachęcenie uczestników do udziału w imprezach, nawet gdy osiągnęli maksymalną ilość startów liczonych do klasyfikacji generalnej. Nie należy odwoływać się do punktu 6, gdyż mowa tam o sumowaniu punktów do klasyfikacji (maksymalnej ilości 90), a punkt 8c dotyczy kolejnych miejsc w tejże klasyfikacji."

Broszura InO

Zapraszamy do lektury oraz stosowania specjalnej broszury dla uczestników imprez na orientację ze zbiorem podstawowych informacji o InO i co robić w różnych przypadkach i przygodach, które mogą nas spotkać na trasach, nie tylko w lasach. Materiały w kilku wersjach kolorystycznych: czarno-biała, kolorowa i kolor bez tła.

Oficjalny Puchar Polski w kategorii TM

Witamy na stronie internetowej Pucharu Polski Młodzieży! W tym roku Puchar liczy wiele imprez rozsianych po całej Polsce więc każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy do zapoznania się z materiałami zamieszczonymi na stronie i do zobaczenia na kolejnych rundach Pucharu.

LOGO

Administracja strony: Komisja InO ZG